Info z turnaja

8. 6. 2024 - Pavol Humeník

Česká reprezentácia U16 už má zhruba 25 hráčov, ktorí majú kvalitu hrať na MS!

Reprezentácia hráčov do 16 rokov pokračovala v prípravách na šampionát na prelome marca a apríla 2024. Širší výber sa zišiel na jednodennom kempe v Prahe a časť hráčov hrala na turnaji krajov. Za celým sústredením sa obzrel hlavný tréner tímu Pavel Štefka.

Pán tréner, s tímom reprezentácie U16 ste absolvovali ďalšie sústredenie. Ako ste boli spokojný so zázemím na zimnom štadióne Nikolajka v Prahe pred blížiacimi sa majstrovstvami?

Pre nás to bolo ideálne, ihrisko má rozmery, na ktorom sa bude hrať v Žiline. Mali sme k dispozícii veľké šatne, jednoducho na hokejbal nezvyklý komfort.

Okrem tréningových jednotiek ste odohrali aj prípravné zápasy s juniorským tímom Hostivařu. Ako tento zápas s kvalitným družstvom pomohlo týmu v príprave?

Chcel by som chlapcom z Hostivařu poďakovať, že prijali našu ponuku a mohli sme odohrať kvalitný zápas. Duel bol opticky vyrovnanejší, ako hovorí výsledok (3:7), ale prejavila sa väčšia skúsenosť a vyspelosť starších hráčov. Rozdiel bol predovšetkým v riešení niektorých herných situácií, zakončenia gólových príležitostí, kvalitné finálne prihrávky atď.

Tento kemp bol určený predovšetkým pre hráčov ročníku 2008 z dôvodu turnaja krajov U15, na ktorý ste potom také mali zamieriť, aby ste videli i mladších hráčov. Čo vám daný turnaj ukázal?

Boli sme sa pozrieť na niektorých vytipovaných hráčov. Je pravdou, že sme ich videli v inej situácii a úlohe ako na sústredeniach. Povedal by som, že na všetkých, ktorých sledujeme, bolo vidieť, že sú rozdielovými hráčmi vo výberoch jednotlivých krajov.

Na začiatku reprezentačného cyklu ste v širšej nominácii mali cez sto hráčov, z ktorých sa snažíte vytvoriť kvalitný tím. Aké máte zatiaľ pocity z tvoriaceho sa celku pre šampionát?

Áno, to prvé vyraďovanie bolo trochu zdĺhavé a prebraťto s odporúčaniami klubových trénerov bolo náročnejšie, ale myslím, že sa nám podarilo zostaviť aktuálne zhruba 25 hráčov, o ktorých sme presvedčení, že majú kvalitu hrať na majstrovstvách. Samozrejme radi zostaneme v kontaktu s klubovými trénermi, ohľadom odporúčania niekoho, kto urobil veľký progres a mali by sme o ňom uvažovať.

V minulosti ste hovorili, že u hráčov v tomto veku sú väčšie rozdiely vo fyzickej vyspelosti a že robia behom krátkej doby veľké pokroky. Potvrdilo sa vám to a zamotali vám niektorí hráči svojimi výkonmi v priebehu kempu hlavu?

Áno, to platí, medzi hráčmi sú vo fyzickej vyspelosti značné rozdiely a podľa toho vypadá aj ich herní prejav. Ako u všetkých kategórií, ktoré som trénoval, sme sa stretli s tým, že niektorým hráčom sa jeden kemp vydaril veľmi dobre a na ďalšom sme naopak boli trochu sklamaní a u ďalších práve naopak. Ale to je asi bežné, sústredenia sú veľmi krátke, a nie vždy máte svoj deň.

Už pred marcovým zrazom bolo spomenuté, že vás ďalší kemp čaká až v júni, ale v rokovaní bol ešte termín v máji. Ako vzhliadate k záverečnej príprave a čo bude ich náplňou?

Program budeme ešte ladiť, ale s vybranými hráči už sa budeme venovať viac tréningovým jednotkám zameraným na konkrétne herné situácie, presilovky a pracovať na zložení dvojíc, trojíc i celých pätiek, aby k sebe hráči vhodne zapadli.


Zdroj: Markéta Peclová. Foto: Redakce hokejbal.cz. Autor fotky: Filip Červinka.

Originál článku: https://www.hokejbal.cz/clanek/5410-podarilo-se-na...

Ďalšie články

Archiv článkov
  • Rozhovory
  • 11. 6. 2024 - Pavol Humeník

Tréner českej reprezentácie U18: Chceme hrať posledný zápas šampionátu!

  • Rozhovory
  • 11. 6. 2024 - Pavol Humeník

Český tréner U16: Chceme hrať aktívny i atraktívny hokejbal

  • Rozhovory
  • 10. 6. 2024 - Pavol Humeník

Záujem samotných hráčov rozhodol o účasti na šampionáte v Žiline!