Info z turnaja

9. 6. 2024 - Pavol Humeník

Česká reprezentácia U18 absolvovala predposledný kemp pred šampionátom

Pred blížiacim sa šampionátom v Žiline poctivo trénuje aj česká reprezentácia hráčov do 18 rokov. Mladí reprezentanti na konci marca absolvovali dvojdenný kemp v Moste, no keďže najbližší reprezentačný kemp má česká reprezentácia U18 až na konci júna, bol marcový kemp veľmi dôležitý. Za prebiehajúcimi prípravami sa vrátil v rozhovore asistent reprezentačného trénera Jaroslav Procházka.

Pán tréner, so širším výberom reprezentácie hráčov do 18 let ste pokračovali v prípravách na majstrovstvá sveta. Ako zatiaľ hodnotíte ich priebeh?

Priebeh prípravy na MS hodnotím pozitívne, tam ako pokračuje príprava, tak cítim, ako sa každou tréningovou jednotkou zlepšujeme. S hráčmi som spokojný za ich prístup v tréningoch, nasadení, sústredenosti a chuti sa zlepšovať. Na každý kemp prídu maximálne pripravení a s dobrou náladou. Na všetkých kempoch sme mali vytvorené skvelé podmienky. Za mňa je tak maximálna spokojnosť a vždy sa teším na hráčov a realizační tým.

Absolvovali ste druhý dvojdenný kemp, tentoraz ste sa zišli v Moste. Na programu ste tam mali päť tréningových jednotiek. Čo vám ukázali?

Ukázali, že chlapci, čo boli nominovaní, si nomináciu zaslúžili. Tréningy odmakali na doraz, hlavne prvý deň bol tréningovo náročný. Je poznať, že z klubov prišli pripravení a keďže už sú v zápasovom rytme, tak tréningy boli na vysokej hernej úrovni. Chlapci si zaslúžia pochvalu za prístup, ale veď predsa len sa bojuje o reprezentační dres.

Súčasťou zrazu bol aj teambuildingový turnaj v bowlingu. Aké to bolo spestrenie pre celý tím zaradiť do kempu i túto aktivitu a viac sa poznať mimo ihriska?

Niekedy je zábava a stmelenie kolektívu je lepší než ten najkvalitnejší tréning, chlapci si to užili, hecovali sa. Tvorí sa nový tým, tak sú aj tieto akcie dôležité pre vytvorenie partie a pre odľahčenie.

Na toto sústredenie boli nominovaní traja brankári a dvadsať šesť hráčov. Ako sa tvorila nominácia? A máte už jasnejšiu predstavu o jej konečnej podobe?

Sme stále vo fáze širšieho výberu a zužovania výberu U18. Neustále s Vítkom Čapkom, Kubou Třináctym a Romanom Konopovom diskutujeme o menách a nominácii. Je to o sledovaní hráčov, o komunikácii, výkonoch na klubovej úrovni a predchádzajúcich kempoch. Samozrejme, niektorí hráči si svojimi výkonmi na kempoch a v zápasoch v klubu pýtajú o záverečnú nomináciu, niekto je k nominácii na MS bližšie a niekto bude ešte musieť zabojovať. Ďalšia výhoda je, že Vítek Čapek a Kuba Třináctý majú výborný prehľad o hráčoch, čo mali v predchádzajúcich reprezentačných výberoch.

Teraz už súťaže pomaly idú do vyraďovacích bojov. Sledujete hráčov s realizačným tímom aj v ich kluboch? A plánujete navštíviť nejaké zápasy v závere sezóny v play-off?

Tak za seba môžem povedať, že mám výhodu, že kladnianska juniorka hrá v nadstavbovej časti extraligy, už som pár zápasov videl a cielene sledujem určitých hráčov. To isté má Vítek Čapek v Plzni a Kuba Třináctý v Pardubiciach. Ďalší plus je, že niektorí hráči už nastupujú v Extralige mužov. Samozrejme, že až pôjdu súťaže do záverečných zápasov, pôjdem sa na niektoré zápasy pozrieť, pretože je to pre mňa prvá skúsenosť s touto vekovou kategórií. Potrebujem mať prehľad o hráčoch, žiadny tréning na kempu mi neukáže výkonnosť hráča tak ako ťažký zápas. Plusom sú ešte záznamy zo zápasov z MS v Liberci.

Majstrovstvá sveta v Žiline sa blížia. Ďalšie sústredenie je naplánované na koniec júna. Aký vás čaká program v rámci záverečných príprav?

V júni už pôjde o hľadanie a zohrávanie sa v lajnách, budeme pracovať na systéme, ktorým sa budeme chcieť prezentovať na MS v Žiline. Budeme sa venovať presilovkám, oslabeniam, buly a všetkému čo k zápasu patrí. A samozrejme budeme stmeľovať partiu.

Záverom by som chcel popriať chlapcom, aby sa im darilo na klubovej úrovni a vyhýbali sa im zdravotné problémy.


Zdroj: hokejbal.cz, Markéta Peclová 10. 4. 2024, Foto: Markéta Křížová|eSport.cz

Originál článku: https://www.hokejbal.cz/clanek/5421-nekdo-je-k-nominaci-na-mistrovstvi-bliz-a-nekdo-bude-jeste-muset-zabojovat-prozrazuje-jaroslav-prochazka

Ďalšie články

Archiv článkov
  • Rozhovory
  • 11. 6. 2024 - Pavol Humeník

Tréner českej reprezentácie U18: Chceme hrať posledný zápas šampionátu!

  • Rozhovory
  • 11. 6. 2024 - Pavol Humeník

Český tréner U16: Chceme hrať aktívny i atraktívny hokejbal

  • Rozhovory
  • 10. 6. 2024 - Pavol Humeník

Záujem samotných hráčov rozhodol o účasti na šampionáte v Žiline!