Info z turnaja

28. 4. 2024 - Pavol Humeník

Najskúsenejšiu súpisku bude mať na šampionáte americká reprezentácia

Aj reprezentácia USA má súpisky hráčov na svetový šampionát už dávno zverejnené, a tak môžeme z nich odčítať už teraz všeličo zaujímavé. Reprezentácia obhajuje bronz v kategórii U16, no pri zverejnení súpisiek si dovolíme tvrdiť, že americká reprezentácia príde do Žiliny s jasným útokom na oveľa vyššie méty. Ba, dokonca v kategórii U18 bude mať na šampionáte najskúsenejšie družstvo zo všetkých reprezentácií!

USA U16

V reprezentačnom výbere USA v kategórii do 16 rokov by sme mali vidieť v Žiline až piatich hráčov z predošlého šampionátu. Ide o jedného brankára (Collin Moffett), troch obrancov (Anthony Bonari, Caleb Horner, Jacob Simon) a jedného útočníka (Joey Moore).

Skúsenosti tohto kvinteta hráčov určite tímu pomôžu. Veď každý hráč, ktorý už hral na majstrovstvách sveta si veľmi dobre pamätá čo býva v zápasoch na šampionáte dôležité, čoho sa majú vyvarovať, všíma si herné systémy a tvrdosť súperov, ale aj aký je trend rozhodcov a ktoré detaily rozhodujú zápasy. Práve preto bude reprezentácia USA oproti minulému roku určite silnejšia a opäť môžeme očakávať jej útok na medailové umiestnenie.

Bronz z Liberca už americká reprezentácia má, no tentoraz by jej vedenie určite išlo rado ešte ďalej...

USA U18

Najviac nabitou reprezentáciou hráčmi, ktorí hrali aj na majstrovstvách sveta pred rokom v Českej republike, by mala byť reprezentácia USA v kategórii U18. Až 15 hráčov hralo v Liberci! Preto to bude (asi) najskúsenejší reprezentačný výber zo všetkých krajín, čo ho radí medzi veľkých ašpirantov nielen na medailové umiestnenia, ale aj na finále.

Mať 15 hráčov, ktorí už skúsili atmosféru majstrovstiev sveta je poriadna dávka skúseností. Znamená to, že dve tretiny hráčov z celej súpisky už hralo na majstrovstvách sveta. Celkovo 9 hráčov hralo v kategórii do 18 rokov (brankár Chase Bergeron, obrancovia Josh Morin, Drake Manning-Almeida,Zach Warner-Senee, útočníci Jacob Battista, Sab DiBenedetto, Leo Impagliazzo, Louis O´Connor, Cohen Nackrelli) a 6 hráčov hralo v kategórii do 16 rokov (obrancovia Nathan Zevola, Domenic Rennebeck, Joe Robb a útočníci John Nikolajski, Hunter Lammi a Mike Joyce).

Je to jasný znak toho, že americká reprezentácia sa nebude chcieť zo Žiliny vracať v tejto kategórii bez medailí. Skúsenosti hráčskeho kádra americkej reprezentácie sú očividné a sme právom zvedaví, či tieto skúsenosti dokážu aj pretaviť do majstrovských zápasov a byť v nich úspešní.

Je to krásna pozvánka na zápasy americkej reprezentácie, pretože hokejbalová kvalita v ich zápasoch určite bude na najvyššej úrovni. Jedno je teda isté, že do Žiliny pricestujú kvalitní zámorskí hokejbalisti v podaní obidvoch reprezentačných výberov. Máme sa tak na čo tešiť, lebo určite uvidíme úžasné hokejbalové divadlo. Príďte sa presvedčiť! Šampionát sa uskutoční v dňoch 4. – 7. júla 2024 na Slovensku, v meste Žilina.


Ďalšie články

Archiv článkov
  • Rozhovory
  • 11. 6. 2024 - Pavol Humeník

Tréner českej reprezentácie U18: Chceme hrať posledný zápas šampionátu!

  • Rozhovory
  • 11. 6. 2024 - Pavol Humeník

Český tréner U16: Chceme hrať aktívny i atraktívny hokejbal

  • Rozhovory
  • 10. 6. 2024 - Pavol Humeník

Záujem samotných hráčov rozhodol o účasti na šampionáte v Žiline!