Info z turnaja

26. 4. 2024 - Pavol Humeník

Vráti sa Kanada na zlaté pozície?

Majstrovstvá sveta hráčov do 16 a 18 rokov sa nezadržateľne blížia, pretože júl 2024 je už za rohom. Zatiaľ čo v európskych krajinách, dva a pol mesiaca pred šampionátom, robia vedenia družstiev posledné rozhodnutia, ktorých hráčov zobrať a ktorých nie, v zámorí sú už súpisky na šampionát známe a aj dlhšiu dobu zverejnené.

Kanada na posledných majstrovstvách sveta, ktoré sa konali v roku 2023 v českom meste Liberec, získala v týchto kategóriách dve medailové umiestnenia. V kategórii U16 skončila na druhom a v kategórii U18 na treťom mieste. Do Žiliny tak príde minimálne obhajovať tieto medailové pozície, no určite vedenia družstiev i samotní hráči si budú chcieť z krásneho slovenského mesta odviezť domov medaily najcennejšie.

Svoje súpisky zverejnila kanadská hokejbalová asociácia už 27. novembra 2023! Dá sa zo súpisiek už čo-to vyčítať, ale špeciálne pri ich uvádzaní bol fakt, že už vtedy hráčov vyprevádzali s vierou, že zo Slovenska dovezú zlato! Zároveň je krásne, že už vtedy vedenie kanadskej hokejbalovej asociácie pripomenulo hráčom aj to, aby všetky krásne zážitky, ktoré zažijú v ďalekej Európe nezabudli zdieľať a podeliť sa s nimi so svojimi priateľmi a spoluhráčmi, lebo dané prežité chvíle zostanú u každého v spomienkach navždy. Obdivuhodná motivácia!

Kanada U16

Asi najnáročnejšiu pozíciu z pozície výberu hráčov oproti ostatným výberom malo asi vedenie kanadskej reprezentácie v kategórii U16.

Pred rokom na majstrovstvách sveta v Liberci mala Kanada totiž na svetovom šampionáte až dva reprezentačné výbery. Znamená to, že tam hralo až 44 hráčov. Tentoraz bude mať Kanada ale iba jeden výber, a tak sa káder zúžil na 22 hráčov, z toho dvaja hráči (útočníci Jordan Flynn, Brandon Philpott) hrali aj na šampionáte v Českej republike.

Práve zúženie kádra na 22 top hráčov z celej Kanady bude určite na prospech toho, že kvalita kanadského tímu sa ohromne zvýši. Preto nepochybujeme o tom, že cieľom tohto výberu bude zlato, lebo do Žiliny príde zaiste to najlepšie z kanadskej mládežníckej liahne.

Kanada U18

Reprezentácia v kategórii U18 obhajuje v Žiline bronz z Liberca, no na predchádzajúcich šampionátoch dvakrát získala zlato. Je tak zrejmé, že Kanada príde do Žiliny s cieľom nielen vrátiť krajine krajší lesk medailí, ale aj potvrdiť že je najúspešnejšou krajinou v tejto vekovej kategórii.

V kategórii U18 by mal mať kanadský výber piatich hráčov, ktorí už hrali na majstrovstvách sveta aj pred rokom. Dvaja hrali za U18 (obrancovia James Zazula a Brandon Osborne) a traja za U16 (útočníci Maxx Hamelin, Taylor Mackie, Jackson Lovett).

Môžeme tak očakávať v každom zápase týchto výberov maximálnu dynamiku a dravosť hráčov. O to motivujúcejšia by mala byť účasť každého hokejbalového fanúšika prísť si pozrieť kvalitný hokejbal, ktorý určite ponúknu v Žiline obidva kanadské výbery. Ich cieľom bude určite uspieť v každom zápase, no to bude cieľom väčšiny reprezentácii, ktoré do Žiliny začiatkom júla prídu a aj preto budú hokejbalové zápasy na majstrovstvách sveta určite dramatické a napínavé.

Ďalšie články

Archiv článkov
  • Rozhovory
  • 11. 6. 2024 - Pavol Humeník

Tréner českej reprezentácie U18: Chceme hrať posledný zápas šampionátu!

  • Rozhovory
  • 11. 6. 2024 - Pavol Humeník

Český tréner U16: Chceme hrať aktívny i atraktívny hokejbal

  • Rozhovory
  • 10. 6. 2024 - Pavol Humeník

Záujem samotných hráčov rozhodol o účasti na šampionáte v Žiline!