Info z turnaja

10. 11. 2023 - Redakcia

Hokejbalový sviatok v Žiline

Od 4. do 7. júla sa v Žiline uskutočnia majstrovstvá sveta v hokejbale juniorov. Tento šampionát sa mal na severe Slovenska uskutočniť už v roku 2020, no svet zastavila pandémia koronavírusu a podujatie sa preložilo o dva roky. V roku 2022 však situáciu skomplikoval vojenský konflikt na Ukrajine a zámorské tímy sa kvôli bezpečnosti obávali vycestovať do Európy. Slovensko tak prišlo o druhú možnosť zorganizovať šampionát. Skvelá správa však je, že do tretice všetko vyšlo tak ako o tom hovorí známe porekadlo.

Medzinárodná hokejbalová federácia ISBHF na svojom zasadnutí rozhodla o tom, že Slovensko bude v roku 2024 hostiť MS v kategóriách chlapcov do 16 a 18 rokov. "Tým, že sme mali šampionát organizovať aj predtým, podpora a rozhodnutie ISBHF boli jednohlasné. Teší ma, že sme opäť dostali dôveru. Teraz nás čaká tvrdá drina, aby sme mohli pripraviť svetovej juniorskej elite nezabudnuteľný týždeň," uviedol prezident Slovenskej hokejbalovej únie Miroslav Dragun.


Žilina bola pre vedenie SHbÚ prvá voľba. "Slovenským hokejbalovým tímom prajem veľa úspechov na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v Žiline. Je to pocta pre naše mesto a verím, že ich športový výkon prinesie radosť aj našej krajine, ktorú budú reprezentovať v tom najlepšom smere," uviedol primátor mesta Žilina, Peter Fiabáne.

Slovensko už organizovalo juniorský šampionát do 20 rokov v Martine (2004), v roku 2008 hostil turnaj 16 a 18-ročných nádejí Zvolen a v roku 2014 sa MS do 16, 18 a 20 rokov uskutočnili v Bratislave. "Žilinu sme oslovili ako prvú. Má existujúcu športovú infraštruktúru, zimný štadión v tomto meste disponuje dvoma plochami. A k voľbe Žiliny ako miestu konania prispel nepochybne aj dobrý rozvoj tohto športu v Žilinskom kraji. Navyše máme s týmto mestom niekoľkoročnú overenú spoluprácu. Sme radi, že nám pán primátor Fiabáne opäť podal pomocnú ruku," uviedol predseda organizačného výboru Ondrej Buday.

Slovenskí juniori patria medzi svetovú špičku, na uplynulom šampionáte v Liberci, ktorý sa konal tento rok na prelome júna a júla skončili strieborní. Na zatiaľ posledných MS na Slovensku v Bratislave získali tituly majstrov sveta. "Budeme mať opäť najvyššie ambície. Na titul si brúsia zuby aj Kanaďania, Česi, či USA, ale všetkým máme čo vracať. Verím, že nám diváci pomôžu, veľmi sa tešíme, že odohráme šampionát opäť doma," povedal šéftréner SHbÚ Ľubomír Liška.

Ďalšie články

Archiv článkov
  • Rozhovory
  • 11. 6. 2024 - Pavol Humeník

Tréner českej reprezentácie U18: Chceme hrať posledný zápas šampionátu!

  • Rozhovory
  • 11. 6. 2024 - Pavol Humeník

Český tréner U16: Chceme hrať aktívny i atraktívny hokejbal

  • Rozhovory
  • 10. 6. 2024 - Pavol Humeník

Záujem samotných hráčov rozhodol o účasti na šampionáte v Žiline!