Reportáž

23. 1. 2024 - Michal Runák

Slovenská osemnástka začne prípravu už o necelé tri týždne

Na MS do Žiliny sa teší aj výber Slovenska do 18 rokov. Tréner Ľubomír Liška nám predostrel plán prípravy a ciele.

Po prvý raz by sa mali hráči stretnúť už o tri týždne: "Chceli by sme začať 11. februára v Žiline, mrzí nás, že nemáme viac možností a viac hál. Ale čo je k dispozícii, s tým budeme pracovať. Potom budeme hráčov sledovať, koncom apríla chceme ďalšie sústredenie a potom ďalšie. Plánujeme celkom šesť sústredení, jedno trojdňové, jedno dvojdňové a ostatné jednodňové. Poznáme hráčov aj z vlaňajška, mali sme v príprave viacerých z ročníka 2006 a tak verím, že na sebe pracujú a zabojujú o miesto. Máme pár recenzií aj od trénera šestnástky Roba Alföldyho ohľadne ročníka 2007, rozprávame sa, kto z nich by mohol posilniť náš tím."


V Žiline sa zrejme objavia aj hráči, ktorí reprezentovali výber vlani na MS v Liberci. "Nemali sme veľa hráčov z ročníka 2006, ale pár áno a chceme vidieť, či napredujú. V príprave ich bolo dosť, čiže mali sme ich na sústredení a vieme, že hrávajú v kluboch a budeme komunikovať aj s trénermi, či si zaslúžia pozvánku," povedal Liška.

V Žiline budú Slovensko reprezentovať výbery do 16 a 18 rokov, Liška by si vedel predstaviť aj spoločný kemp: "Určite. Uvidíme aké budú možnosti. Budem veľmi rád, lebo Robo Alföldy je dobrý tréner a máme spoločné vlastnosti a veľa vecí vidíme rovnako. Ukážu najbližšie dni, ale prvé sústredenia by sme mali byť spolu. Nebudeme hrať proti sebe zápas, ale chlapci sa budú vidieť a môžu sa porovnať a motivovať."

Osemnástke vlani ušiel titul pomedzi prsty, po spanilej jazde nezvládla len posledný súboj na šampionáte. Striebro by tak chcela na domácej pôde vymeniť za cennejší kov. "Určite spravíme pre to maximum, napokon tak ako vždy. Verím, že urobíme ešte viac ako maximum. Ale nechcem si dávať nejaké ciele, vieme, že máme slušný ročník. Verím, že budeme zdraví a že dáme dokopy slušný kolektív. A budem rád, keď naša formy vygraduje v zápasoch o medaily," uzavrel tréner SR 18.

Ďalšie články

Archiv článkov
  • Rozhovory
  • 11. 6. 2024 - Pavol Humeník

Tréner českej reprezentácie U18: Chceme hrať posledný zápas šampionátu!

  • Rozhovory
  • 11. 6. 2024 - Pavol Humeník

Český tréner U16: Chceme hrať aktívny i atraktívny hokejbal

  • Rozhovory
  • 10. 6. 2024 - Pavol Humeník

Záujem samotných hráčov rozhodol o účasti na šampionáte v Žiline!