Reportáž

6. 7. 2024 - Lukáš Sidor

Češky v druhom zápase dokázali poraziť Slovenky po samostatných nájazdoch 2:1

V druhom vzájomnom dueli hokejbalistiek Slovenska a Česka bola hra v úvodnej tretine vyrovnaná. Šance na otvorenie skóre mali oba tímy, ale ako Pavlíčková na strane Slovenska, tak aj Hořínková na strane Česka nepustili za seba ani jednu strelu. V druhej tretine už sa slovenský tím dokázal presadiť, úspešnou strelkyňou bola Sofia Podoláková. Viac gólov sme v prostrednej časti nevideli. V poslednej tretine sa obraz hry nezmenil. Slovenky boli aktívnejším tímom a mali streleckú prevahu. Ďalší gól sa im však nepodarilo streliť. Češky sa v závere dostali k presilovej hre, ktorú dokázali využiť a poslali tak zápas do predĺženia. V ňom sa nepodarilo zápas rozhodnúť ani jednému tímu. V samostatných nájazdoch mali šikovnejšie ruky české hráčky a zvíťazili.

Bránky a nahrávky

21. Podoláková (B. Buríková) - 44. Šťástková, rozhodujúci samostatný nájazd Zavoralová

Rozhodca

Vilém Jonák, Daniel Barilla

Zápis o stretnutí

Slovensko U18W

Pavlíčková (22. Dráfiová) - S. Hambálková, Letaši, Cvejonová, Hopkovičová, Macková - Pariczová, Mateičková, B. Búriková, L. Hambálková, Jovanová, Kováčová, Ďuríková, Filipová, S. Búriková, Podoláková, Frková, Inés Golská, Debnárová

Česko U18W

Hořínková - Dinková, Kronďáková, Dvořáková, Dědková, Pfeiferová, Blafková, Slabá, Märzová - Bilasová, Fuchsová, Žampachová, Sábliková, Zemanová, Šťástková, Matějková, Mikulová, Lukášová, Zavoralová

OHLASY TRENÉROV

Marián Hambálek (SVK): V druhom zápase mám pocit, že naše dievčatá akoby do zápasu ani nenastúpili, zrejme sme v hlavách hráčky Česka podcenili. Prípravný dvojzápas však v každom prípade splnil naše predstavy, videli sme v akcii nové mladé dievčatá, 13-14ročné dievčatá si vyskúšali takúto zápasu záťaž a reprezentačný dres."

Kristína Mačátová (CZE): „Myslím si, že sme sa ponaučili z chýb, ktoré sme urobili v predchádzajúcom zápase, náš výkon bol úplne skvelý, sme veľmi spokojní s tým, ako zápas prebiehal. Pred týmto stretnutím sme nabádali hráčky, aby spolu viac komunikovali, aby viac pomáhali obrane, aby sme dorážali, strieľali. Usilovná práca počas celého zápasu sa nám odmenila. Pri samostatných nájazdoch sme pociťovali nervozitu, no mali sme istotu v bráne, ktorá nás nesklamala, mali sme výborné strelkyne, sme spokojní.“