Reportáž

4. 7. 2024 - Lukáš Sidor

Švajčiarsko v úvodnom zápase porazilo Veľkú Britániu 8:2

V otváracom zápase majstrovstiev sveta do 18 rokov sa stretli tímy Veľkej Británie a Švajčiarska, Hneď v 4. minúte sa presadil v presilovej hre Británie Aaron Winstanley a poslal svoje mužstvo do vedenia. Briti sa však z vedenia tešili len necelé tri minúty a po zásahu Wiktora Laseka bolo opäť vyrovnané. Británia dostala znovu možnosť presilovej hry, Švajčiar Holderegger Perks však ušiel do protiútoku a úspešným bekhendovým blafákom prekonal Coldwella. V druhej tretine sa po využitej presilovke Švajčiarsko dostalo do dvojgólového vedenia, strelcom gólu Klaus. Na začiatku tretej tretiny Švajčiari dvomi rýchlymi gólmi Laseka a Juda zápas definitívne rozhodli. Po ofenzívnom závere sa zápas napokon skončil 8:2 pre Švajčiarsko.

Bránky a nahrávky

4. Winstanley, 38. Pendall (Benson, Kamm) - 7. Lasek (Wyss), 10. Holderegger Perks (Lasek, Wyss), 25. Klaus, 33. Lasek (Holderegger Perks, Cioffo), 34. Jud (Spahni, Bernhard), 37. Cioffo (Wyss), 40. Holderegger Perks (Cioffo, Riesen), 44. Jaussi (Cioffo, Riesen)

Rozhodca

Gabriel Hatala, Antonín Adam

Zápis o stretnutí

Veľká Británia U18

Coldwell - Benson, Booth, Mullan, Kerkhoff, Oughton-Shaw, Gray, Waterhouse - Bolstridge, Williamson, Farrow, Winstanley, Mehrvand, Pick, Benson, Wells, Kamm, Hibbard, Pendall, Bolger

Švajčiarsko U18

Gilli - Lüscher, Bernhard, Tschui, Uhr, Riesen, Wyss, Plattner, Diener, Holderegger Perks - Lüthi, Cioffo, Lasek, Spahni, Vanoli, Jud, Leutert, Canosa, Tanner, Hegglin, Raimann, Klaus, Jaussi

OHLASY TRENÉROV

Benny Tring (GBR): "Bol to dobrý zápas po väčšinu prvej tretiny. Rýchlo sme sa ujali vedenia a držali ho pomerne dlho. Ale Švajčiari boli jednoducho rýchli, využili svoje šance a využili príležitosti, ktoré sme im ponúkli. A potom nás na konci zničili tresty. Každý raz, keď sme sedeli na trestnej lavici, to hráčom ubralo sily. Švajčiari jednoducho využili svoje šance a vyhrali zápas."

Steiger Bastian (SUI): "Zápas sme nezačali dobre, ale správne sme zareagovali. Pomohla nám prvá prestávka, keď sme si v šatni povedali ako chceme hrať. Uvidíme ako nám to pôjde ďalej."