Reportáž

7. 7. 2024 - Lukáš Sidor

Český ˝Biely˝ tím porazil v zápase o konečné piate miesto Maďarsko

V zápase kategórie U16 sa v dueli medzi českým "bielym" tímom a Maďarskom rozhodovalo o tom, kto skončí na piatom mieste. Česko sa ujalo vedenia už v druhej minúte. Po spolupráci Kořínka s Pavlíkem strelil prvý gól zápasu Našinec. Maďarsko však dokázalo odpovedať, keď presilovú hru využil Boroznaki. Český tím následne zatlačil na súpera a odmenou mu boli góly Mašeka a Kořínka. V druhej tretine Česko najskôr pridalo štvrtý gól, následne sa však nechalo viackrát vylúčiť a presilovku piati proti trom dokázali Maďari využiť. Viac sa už pred druhou prestávkou nestalo. V tretej časti sa viac nehralo ako hralo, viacero potýčok, veľa prerušení a hlavne množstvo vylúčení. Všetko spomenuté kazilo dojem z tohto zápasu. Rozhodcovia rozdali v tretej časti cez 100 trestných minút. Zápas sa skončil 6:2 pre Česko, ktoré obsadilo konečné 5. miesto.

Bránky a nahrávky

2. Našinec (Pavlík, Kořínek), 7. L. Mašek (Havlík, Martinů), 9. Kořínek (Našinec, Maxima), 16. Kořínek (Našinec, Martinů), 33. Roztočil (Kořínek, Našinec), 35. Martinů - 5. Boroznaki (Apostol, Brehel), 20. Ákos Brehel (Szénási, Boroznaki)

Rozhodca

Roman Šefčík, Thomas Walkeden

Zápis o stretnutí

Česko Bieli U16

D. Mašek (16. Adam) - Maxima, Pavlík, Šlechta, Smejkal, Roztočil, Martinů, L. Mašek, Mareček - Drechsler, Havlík, Flechtner, Švec, Kukla, Fišer, Pospíšil, Kořínek, Koch, Plecháček, Michek, Našinec

Maďarsko U16

Krisztián Makrai (16. Szabó) - Karáth, Karikás, Tőkey, Kazinczy Nagy, Alapi, Körtvélyessy - Ványolós, Ferenc Nagy, Hajcskó, Milán Apostol, Szénási, Ákos Brehel, Olivér Berta, Gál, Tóth, Boroznaki, Gergő Szongoth, Vadász, Fatalin

OHLASY TRENÉROV

Jan Orlich (CZW): "Pristúpili sme k tomu, myslím, zodpovedne, aj keď tam boli určité chyby. Chceli sme vyhrať, nadviazať na ich predchádzajúcu porážku, bohužiaľ, zápas sa vymkol kontrole, ale naši hráči to ustáli, takže sa podarilo zápas úspešne dohrať, pre nás víťazne. Sme za to veľmi radi. Chalani predviedli neskutočný výkon na celom turnaji, za to, čo ukázali v zápase s Amerikou, sme na nich s trénermi nesmierne pyšní. Veríme, že na to nadviažu v ďalších rokoch."

Patrik Kozma (HUN): "Dali sme do toho všetko, náš cieľ bol vyhrať aspoň jeden zápas. Darilo sa nám to v prvých dvoch tretinách. Trošku mi vadil štýl rozhodovania. Najprv to rozhodcovia „pustili“ a následne už to bolo zbytočne vyostrené."