Reportáž

6. 7. 2024 - Lukáš Sidor

Česko síce zvíťazilo nad Kanadou po predĺžení, na postup do finále to však nestačilo

Český červený tím sa stretol v poslednom súboji v skupine s Kanadou. Ak chceli Česi skončiť v tabuľke nad Kanadou, potrebovali ju poraziť v riadnom hracom čase. Český tím v prvej tretine držal s favoritom krok. Kanada svoje šance nevyužila a tak prišiel trest, v 10. minúte Hasal našiel Šimica a Česko viedlo 1:0. Tento stav platil aj po prvej prestávke. V druhej tretine Kanada chcela vyrovnať a vytvorila si viacero šancí. Napokon sa to podarilo Stewartovi. Ani po góle Kanaďania nepoľavili a o pár minút už viedli zásluhou Flynna. V poslednej tretine predviedli Česi výborný výkon a zatlačili favorita. Napokon sa im päť minút pred koncom podarilo vyrovnať. Na postup do finále však potrebovali vyhrať v riadnom hracom čase a tak v závere skúsili hru bez brankára. Gól bol vo viacerých situáciách blízko, ale napokon neprišiel. Zápas teda skončil 2:2 a nasledovalo predĺženie. V ňom sa Česku podarilo streliť rozhodujúci gól, to však na finále nestačilo. Zajtra si zahrajú o tretie miesto proti USA.

Bránky a nahrávky

20. Stewart (Saramak), 24. Flynn (Dimitrov, Philpott) - 10. Šimic (Hasal), 40. Hradil (Kupka, Fiala), 48. Hasal (Kupka, Jankůj)

Rozhodca

Gabriel Hatala, Michal Laczko

Zápis o stretnutí

Kanada U16

Taraborelli - Dimitrov, Earle, Reynard, Tymchak, Gill, Van Dam, Leitch, Hart - Philpott, Kirkpatrick, Saramak, Birkett, Snedden, Ripka, Stewart, Laskowski, Strain, Imperato, Straus, Flynn

Česko Červení U16

Charvát - Kopelent, Fiala, Hruška, Votava, Křivánek, Adam, Grof, Gelhof - Kupka, Jankůj, Hradil, Hasal, Schnaubelt, Zahálka, Chýle, Krása, Tichý, Čaloun, Schwach, Šimic

OHLASY TRENÉROV

Tyler Andersen (CAN): "Myslím si, že sme dnes večer podali celkom dobrý výkon. Hneď od začiatku som vedel, že chlapci majú chuť vyhrať a súťažiť, čo je pekné vidieť. Bohužiaľ sme prehrali v predĺžení, ale úsilie tu bolo a to je dobré, tešíme sa na zajtrajší zápas. Všetci sem prídu a chcú vyhrať zlato a teraz som na chlapcov hrdý, zaslúžia si byť vo finále."

Pavel Štefka (CZR): "Bol to skvelý zápas, dramatický a napínavý až do konca, trošku nás mrzí, že sme nevyhrali za 3 body, pretože nebudeme hrať finále, ale na druhej strane musím chalanov pochváliť, pretože bojovali a víťazstvo je cenné."