Reportáž

6. 7. 2024 - Dávid Švec

Slovensko U16 zakončilo skupinu so stopercentnou bilanciou

Zverenci trénera Róberta Alföldyho nastúpili aj do posledného zápasu v skupine svižne, vedenia sa ujali už v siedmej minúte, kedy vylúčenie Kořínka pretavil do prvého gólu Róbert Krajňák. Zápas bol naďalej bojovný, oba tímy si vytvorili šance na zmenu skóre, no do konca prvej tretiny sa už stav na svetelnej tabuli nezmenil. V druhej tretine pridali mladí Slováci gól už po 98 sekundách hry, úspešným strelcom bol Adam Alföldy. Kvalitný výkon tímu spod Tatier v tejto časti hry potvrdil v 19. minúte Matúš Siakeľ, ktorý upravil skóre na 0:3 z pohľadu domáceho tímu. Hokejbalisti Česka White sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale v rozhodujúcich momentoch sa im nedarilo. Naopak, výbornú fazónu Slovákov potvrdil v 26. minúte Alex Alföldy. Druhá tretina sa tak skončila za stavu 0:4. Tretiu tretinu otvorili Česi presilovou hrou a pri vylúčení Foltína sa im podarilo skórovať, v 35. minúte bol úspešným strelcom Josef Flechtner. Zverenci trénera Filipa Červinku sa ešte snažili s výsledkom niečo urobiť, no výber Slovenska U16 bol v tomto zápase nad ich sily. Konečný rezultát 1:4 potvrdil postup zverencov trénera Alföldyho do zajtrajšieho finále šampionátu.

Bránky a nahrávky

35. Flechtner (Fišer) - 7. Krajňák (Ad. Alföldy), 17. Ad. Alföldy, 19. Siakeľ (Šromovský, Cabúk), 26. Al. Alföldy (Krajňák, Mitra)

Rozhodca

Tyler Dea, Ryan Wilson

Zápis o stretnutí

Česko Bieli U16

Sýkora - Maxima, Pavlík, Šlechta, Smejkal (C), Roztočil, Martinů, Mašek, Mareček - Drechsler, Havlík, Flechtner, J. Švec, Kukla, Fišer, Pospíšil, Kořínek (A), Koch (A), Plecháček, Michek, Našinec

Slovensko U16

Roth - Michlík, Kovalčík, Podhorányi, Veselý, Biel, Cabúk (A), Košťál, Siakeľ - Al. Alföldy, Ďurčo, Krajňák, Martinka (A), Karoľ, Ad. Alföldy, Čurlej, Foltín, Chudý, Kristl, Šromovský, Urmín, Šiška, Mitra

OHLASY TRENÉROV

Filip Červinka (CZE): "Po náročnom programe a pauzou iba štyri hodiny medzi zápasmi som spokojný s výkonom môjho tímu. Škoda, že sme v druhej tretiny definitívne stratili sily, zle sme bránili. Domáci to zahrali skúsene, dali tri góly a potom už sa s tým moc urobiť nedalo."

Róbert Alföldy (SVK): "Opäť sme vstúpili do zápasu výborne, rovnako ako vo všetkých zápasoch tohto šampionátu. Je pravda, že úvod bol trošku nervóznejší, ale ustáli sme oslabenie a dali sme gól, ktorý nás upokojil. Druhá tretina rozhodla o výsledku celého duelu. Dnes sme vzhľadom na náročný program dali šancu viacerým hráčom, ktorí predtým hrávali menej, aby si niektorí hráči oddýchli. Videli sme zaujímavý zápas a už sa veľmi tešíme na zajtra."