Reportáž

6. 7. 2024 - Ján Polák

Česko zdolalo Maďarsko, pribúdajú však zranenia

Českí (Červení) hokejbalisti U16 vstupovali do ranného zápasu proti Maďarsku ako jasný favorit. Svoju úlohu potvrdili už v prvých minútach, keď sa v rýchlom slede presadili Schwach a Chýle. Potom sa však načas strelecky odmlčali, a naopak, na druhej strane skóroval z presilovky Berta. Česká kvalita sa však napokon presadila, keď ešte do konca druhej tretiny pridali dva góly Hasal a Čaloun. Na začiatku pridal piaty gól Čechov Krása a o zápase definitívne rozhodol. V rýchlom slede potom skórovali aj Čaloun, Chýle a Gelhof a uzavreli konečné skóre na 8:1.

Bránky a nahrávky

G: 3. Schwach (Adam), 5. Chýle (Kupka), 26. Hasal (Krása, Hradil), 29. Čaloun (Křivánek, Hruška), 31. Krása (Šimic), 33. Čaloun (Schnaubelt), 34. Chýle (Kupka, Votava), 35. Gelhof (Schwach, Zahálka) – 13. Berta (Boroznaki, Apostol).

Rozhodca

Miroslav Sála, Martin Bogáň

Zápis o stretnutí

Česko Červení U16

Šprync – Gelhof, Count, Claims, Hruška, Votava, Adam, Kopelent, Son – Šimic, Krása, Belly, Hradil, Cap, Chýle, Schwach, Zahálka, Tichý, Schnaubelt, Čaloun.

Maďarsko U16

Tailor – Tőkoy, Hoops, Karáth, Basic, Tóth, Nagy, Körtvélyessy, Hajscó – Boroznaki, Sénás, Berta, Hunter, Apostol, Brehel, Gál, Szongoth, Ványólós, Fatalin.

OHLASY TRENÉROV

Pavel Štefka (CZE): „Sme radi, že sme zápas zvládli, nebolo to jednoduché, súper urputne bránil, v prvej časti sme mali trochu horší pohyb, ale zvládli sme to. Vrásky mi robí to, že nám pribúdajú zranení. Uvidíme, ako na tom chlapci budú.“

Patrik Kozma (HUN): „Mali sme konkrétny plán, ako chceme hrať v prvých dvoch tretinách, najmä v úvodnej, a bolo veľmi pekné vidieť, že chlapci robili presne to, čo sme od nich chceli. Bohužiaľ, po niekoľkých inkasovaných góloch sme sa vzdali, ale tešíme sa na zajtrajší zápas.“