Reportáž

4. 7. 2024 - Ján Polák

Česi v úvodnom zápase zdolali Kanadu

V úvodnom zápase turnaja začali aktívnejšie českí reprezentanti. Tí využili hneď svoju prvú presilovku, keď skóroval Kachlík. Kanaďania sa snažili odpovedať, no gólovo opäť udreli Česi, keď sa presadil Pavlík. O niekoľko minút zvýšil už na 3:0 opäť z presilovky Kachlík. Presilovú hru využili aj Kanaďania, keď znižoval kapitán Schierau. V druhej tretine mali navrch opäť Česi, ktorí opäť v početnej prevahe išli do trojgólového vedenia zásluhou Palána. O dve minúty však na druhej strane znížil Brankovic. V tretej tretine opäť začali lepšie Česi, ktorí navýšili svoje vedenie zásluhou Krausa na 5:2. Minútu pred koncom tretej tretiny ešte vykresal kanadskú nádej, no skóre zápasu uzavrel strelou do prázdnej brány Palán.

Bránky a nahrávky

4. Kachlík (Pavlík), 10. Pavlík (Šlechta), 12. Kachlík (Pavlík), 26. Palán (Šťástka, Kantor), 36. Kraus (Mikula), 45. Palán - 13. Schierau (Noble, Campbell), 28. Brankovic (Schierau), 44. Mackie (Campbell)

Rozhodca

Michal Laczko, Miroslav Sála

Diváci

126

Zápis o stretnutí

Česko U18

Fleischmann - Martínek, Palán, Štulc, Havlík, T. Koudela, Číž, Klement, Puzdera - Rod, Kachlík, Mikula, Kantor, Hlaváček, Šťástka, Pavlík, Mikšovský, Šlechta, Kraus, Jedelský, Šimůnek.

Kanada U18

Kailay - Campbell, Osborne, Scott, Brankovic, Greene, Burke, Putos, Barrington - Schierau, Knight, Noble, Tarling, Lovett, Mackie, Tucker, Markus, Hamelin,, Bulmer, Hopcraft, Pacik.

OHLASY TRENÉROV

Vít Čapek (CZE): "Zvládli sme skvele vstup do turnaja, chalanom to zvýši sebavedomie. Boli sme lepším tímom, mali sme pár dobrých momentov a podarilo sa nám skvele využiť tréningy presiloviek, dali sme z nich štyri góly. Prišli sme sem jednoznačne za finále, dobre sme k nemu vykročili."

Jon Silcox (CAN): "Hrali sme príliš veľa oslabení. Česi si vynucovali presilovky, z ktorých následne skórovali. Ťažko sa hrá, keď sme boli často vylučovaní. Musíme si pozrieť video a v zápase proti Veľkej Británii a v ďalšom priebehu turnaja predviesť lepšie výkony."