Reportáž

4. 7. 2024 - Lukáš Sidor

Kanaďania na úvod nenechali nič na náhodu a rozstrieľali Maďarsko

Kanaďania na úvod majstrovstiev v kategórii do 16 rokov čelila Maďarsku. Kanada od úvodu ukazovala, prečo je jedným z favoritov turnaja. Neubehlo ani deväť minút zo zápasu a skóre bolo 4:0. Výkonom vyčnieval hlavne Kirkpatrick ktorý si pripísal tri góly. V druhej tretine pokračoval tlak Kanady, ktorá pridala ďalšie tri góly a stav pred poslednou tretinou bol 7:0 pre Kanadu. V záverečnom dejstve najprv zvýšili Kanaďania na 8:0. Následne si čestný úspech pripísalo Maďarsko, keď Boroznaki obral o čisté konto kanadského brankára Taraborelliho. Konečný skóre Maďarsko–Kanada 1:8.

Bránky a nahrávky

43. Boroznaki - 3. Kirkpatrick (Flynn, Reynard), 6. Philpott (Stewart), 7. Kirkpatrick (Snedden, Saramak) 9. Kirkpatrick (Flynn, Reynard), 19. Ripka (Straus, Birkett), 22. Stewart (Dimitrov) 25. Snedden (Kirkpatrick), 33. Straus (Stewart)

Rozhodca

Ryan Wilson, Thomas Walkeden

Maďarsko U16

Krisztián Makrai - Karáth, Karikás, Tőkey, Kazinczy Nagy, Alapi, Körtvélyessy - Ványolós, Ferenc Nagy, Hajcskó, Milán Apostol, Szénási, Ákos Brehel, Olivér Berta, Gál, Tóth, Boroznaki, Gergő Szongoth, Vadász, Fatalin

Kanada U16

Taraborelli - Dimitrov, Earle, Reynard, Tymchak, Gill, Van Dam, Leitch, Hart - Philpott, Kirkpatrick, Saramak, Birkett, Snedden, Ripka, Stewart, Laskowski, Strain, Imperato, Straus, Flynn

OHLASY TRENÉROV

Gyorgy Pallag (HUN): "Bol to veľmi dobrý zápas s Kanadou, ale naši hráči sú hokejisti, nie hokejbalisti. Na prvý zápas sme mali veľa príležitostí, ale musíme byť lepší. Bolo veľmi dôležité, že sme strelili prvý gól, potom sme prestali hrať srdcom a chlapci už neboli schopní streliť ďalší gól."

Tyler Anderson (CAN): "Som spokojný s víťazstvom, nie všetky veci išli podľa plánu, ale je to dobré víťazstvo, dobrý štart do šampionátu."