Reportáž

6. 7. 2024 - Dávid Švec

Slovensko U18 porazilo Švajčiarsko, musí však čakať na výsledok ďalšieho zápasu

Slovensko U18 zdolalo v ďalšom dôležitom zápase výber Švajčiarska vysoko 10:2, musí sa však spoľahnúť na pomoc hokejbalistov USA.

Bránky a nahrávky

9. Daubner (Pavlák), 9. Štefaňák (Lašš), 17. Daubner (Semančík, Rexa), 20. Saxa (Pavlák), 26. Piško (Feranec), 32. Lašš (Semančík, Štefaňák), 33. Saxa (Pavlák), 37. Lašš (Piško), 42. Imrich, 45. Baník (Semančík, Piško) - 6. Cioffo (Perks), 36. Jaussi (Perks)

Rozhodca

Adam Cooper, Thomas Walkeden

Slovensko U18

Sebestyén (33. Hlavatý) - Rexa, Semančík (A), Baník, Hanák, Rokos, Mada, Lukáčik, Hanus, Feranec (C) - Lašš, Švec, Piško, Franek (A), Džadžovský, Štefaňák, Saxa, Daubner, Jakubík, Imrich, Kašša, Pavlák, Kaššai

Švajčiarsko U18

Blaser (34. Leutert) - Lüchser, Bernhard (C), Tschui, Uhr, Riesen, Wyss (A), Plattner, Diener, Holderegger Perks - Lüthi, Cioffo, Lasek, Spahni, Vanoli, Jud, Leutert, Canosa, Tanner, Hegglin, Raimann, Klaus, Jaussi (C)

Zverencov trénera Ľubomíra Líšku čakal v treťom hracom dni šampionátu nepríjemný súper, ktorým bol tím Švajčiarska. Helvéti tento status potvrdili hneď v úvode zápasu, pretože v 6. minúte otvoril skóre Cioffo. Slovákov však nevydarený úvod nevyviedol z miery, práve naopak. O necelé tri minúty neskôr využil presilovú hry na vyrovnanie Daubner, aby o 9 sekúnd neskôr naklonil misky váh na stranu Slovenska Jakub Štefaňák.

V druhej tretiny už Slováci pokračovali vo výbornom výkone, konto brankára Blasera postupne zaťažili Daubner, Saxa a Piško. Švajčiari v druhej časti hry slovenského brankára Sebestyéna príliš nezamestnali a tak bolo skóre po tejto časti hry 5:1.

Tretiu tretinu začali Slováci znovu výborne, v 32. minúte sa presadil Dário Lašš. Po šiestom góle Slovenska nahradil Sebestyéna v bránke Hlavatý. Pre švajčiarskeho gólmana Blasera bol konečnou gól Saxu v 33. minúte. Už o minútu neskôr ho nahradil Maurice Leutert. Hostia ešte zdvihli hlavy v 36. minúte, kedy Hlavatého prekonal Jaussi. Hostia vsadili všetko jednu kartu, no ich nádeje pomerne rýchlo ukončil Dário Lašš, ktorý pridal ôsmy gól do prázdnej bránky hostí. Slovenský gólový účet však nebol konečný, v 43. minúte skóroval Timotej Imrich a desiatku na účte Švajčiarska dokončil Baník.

OHLASY TRENÉROV

Ľubomír Líška (SVK): "Boli sme v zápase lepší po každej stránke, aj keď sa Švajčiari veľmi snažili a bojovali. Verili sme si, dali sme pekné góly a tešíme sa na zápas o medailu. Šanca na finále stále žije, ale každá medaila bude úspech."

Nicholas Streuli (SUI): “V prvej tretine sme hrali dobre, ale nakoniec sme nedokázali držať krok s našimi súpermi. Teraz sa všetci sústreďujú na zotavenie a prípravu na zajtra. Dúfam, že sa nám podarí zlepšiť našu hru, čo bude kľúčové. Chceme znova vyhrať a vyhnúť sa poslednému miestu.”