Reportáž

5. 7. 2024 - Lukáš Sidor

Česká republika si zastrieľala proti Švajčiarsku

Česká republika vstúpila do zápasu so Švajčiarskom aktívne a už po necelej minúte sa tešila z prvého gólu. Presadil sa Šťástka. Hra sa následne vyrovnala. Hráči Česka sa po spolupráci Roda a zakončujúceho Mikulu mohli tešiť aj po druhýkrát. Vedenie o dva góly si však udržali len minútu. Švajčiarom sa podarilo znížiť vďaka Cioffovi. Česi po obdržanom góle opäť zapli na vyššie obrátky a ďalší gól pridal Pavlík. V druhej tretine sa Česku podarilo pridať ďalšie góly vďaka Šlechtovi s Kachlíkom. Následne sa k slovu dostali aj Švajčiari, ktorým sa podarilo využiť presilovú hru a znížiť na 2:5. Česko však do konca druhej tretiny strelilo ďalšie tri góly a o osude zápasu tak bolo rozhodnuté. V záverečnej tretine si oba tímy schuti zastrieľali, konečný výsledok 12:5 pre Českú republiku.

Bránky a nahrávky

1. Šťástka (Pavlík, Kachlík), 12. Mikula (Rod), 14. Pavlík (Šťástka, Havlík) 19. Šlechta (Kraus, Klement), 21. Kachlík (Pavlík) 28. Kachlík (Pavlík) 28. Šimůnek (Rod, Jedelský), 30. Kantor (Mikula, Hlaváček), 34. Jedelský (Rod), 37. Šťástka (Kachlík), 43. Rod, 44. Štulc (Kachlík, Pavlík) - 13. Cioffo (Lasek, Holderegger Perks), 26. Wyss (Jaussi, Cioffo), 36. Cioffo (Raimann, Jaussi), 43. Lasek (Jaussi, Wyss), 44. Canosa (Spahni)

Rozhodca

Gabriel Hatala, Martin Bogáň

Zápis o stretnutí

Česko U18

Fleischman - Štulc, Puzder, Koudela, Palán, Martínek, Havlík, Pavlík, Kumpan - Kraus, Kantor, Mikšovský, Kachlík, Šlechta, Hlaváček, Šťástka, Číž, Klement, Šimůnek, Jedelský, Rod, Mikula

Švajčiarsko U18

Blaser (21. Gilli) - Lüscher, Bernhard, Tschui, Uhr, Riesen, Wyss, Plattner, Diener, Holderegger Perks - Lüthi, Cioffo, Lasek, Spahni, Vanoli, Jud, Leutert, Canosa, Tanner, Hegglin, Raimann, Klaus, Jaussi

OHLASY TRENÉROV

Vít Čapek (CZE): „Po dvoch porážkach sme potrebovali toto víťazstvo. Chceli sme vyhrať, vedeli sme, že nás čaká ťažký súper a Švajčiari to splnili, hrali veľmi obetavo. Na môj vkus sme dostali zbytočných päť gólov, musíme zapracovať na oslabeniach. Víťazstvo je pre nás cenné a posúva nás v turnaji ďalej.“

Van Orsouw Nicolas (SWI): "Hrali sme dobrý zápas dnes proti Kanade a takisto aj teraz proti Česku. Chlapci hrali sústredene, som na nich hrdý. Dať päť gólov Českej republike je dobrý výkon. Samozrejme gratulujem Čechom, ktorí majú naozaj dobrý tím."