Reportáž

5. 7. 2024 - Dávid Švec

Slovensko U18 gólovo zničilo Britániu 21:0

​​Reprezentácia Slovenska U18 v prvom zápase druhého hracieho dňa porazila výber Veľkej Británie vysoko 21:0. Gólovo sa zaskvel Maxim Piško, ktorý zaznamenal štyri presné zásahy, hetrikom mu konkuroval Dário Lašš.

Bránky a nahrávky

2. Rexa (Daubner), 3. Švec (Lašš, Kaššai), 4. Franek (Džadžovský), 6. Švec (Lašš, Semančík), 6. Lašš (Švec, Kaššai), 10. Štefaňák (Lašš, Kaššai), 12. Pavlák (Piško, Saxa), 14. Imrich (Švec, Kašša), 19. Piško, 22. Feranec (Pavlák), 25. Piško (Pavlák, Feranec), 25. Jakubík (Kašša, Lukáčik), 29. Hanák (Franek, Džadžovský), 33. Jakubík (Kašša, Imrich), 34. Saxa (Feranec, Rokos), 35. Lašš (Štefaňák), 35. Lašš (Štefaňák, Kaššai), 37. Piško (Saxa, Rokos), 42. Imrich (Jakubík, Lukáčik), 43. Džadžovský (Daubner, Hanák), 44. Piško (Rokos, Pavlák).

Rozhodca

Vilém Jonák, Ryan Wilson

Zápis o stretnutí

Veľká Británia U18

Mroczynski (31. Coldwell) - Benson, Booth, Mullan (C), Kerkhoff, Oughton-Shaw, Gray, Waterhouse - Bolstridge, Williamson, Farrow, Winstanley (A), Mehrvand, Pick, T. Benson, Wells, Kamm, Hibbard, Pendall, Bolger (A)

Slovensko U18

Hlavatý - Rexa, Semančík (A), Baník, Hanák, Rokos, Mada, Lukáčik, Hanus, Feranec (C) - Lašš, Švec, Piško, Franek (A), Džadžovský, Štefaňák, Saxa, Daubner, Jakubík, Imrich, Kašša, Pavlák, Kaššai

Reprezentácia Slovenska U18 v prvom zápase druhého hracieho dňa porazila výber Veľkej Británie vysoko 21:0. Vysoké ambície výberu spod Tatier začal už v druhej minúte napĺňať Nicolas Rexa, ktorý otvoril skóre zápasu. Netrvalo dlho a gólové čiarky na účte brankára Británie Joshuu Mroczynskeho začali utešene pribúdať. Darilo sa najmä dvojici Švec - Lašš, po ich krásnych kombináciách viedli Slováci v šiestej minúte už 5:0. Gólostroj však nepoľavoval, sumár prvej tretiny skončil výsledkom 8:0.

V druhej časti hry pribudli emócie i vylúčenia, zo slovenskej strany putovali na lavicu hanby Džadžovský, Rokos a Saxa, za hostí si oddýchol Rokos. Slováci naďalej pálili ostrými, postupne sa strelecky presadili dvakrát Piško, po jednom presnom zápasu pridali Feranec, Jakubík a Hanák. Hostia sa prezentovali sympatickou snahou o čestný gól, proti bol však slovenský brankár Roderick Hlavatý.

Do záverečnej tretiny vstúpili Briti striedaním gólmana, Joshuu Mroczynského nahradil Logan Coldwell. Ani to však gólové chúťky slovenského výberu nepokazilo, práve naopak. Coldwell už po necelých troch minútach z hokejky Jána Jakubíka. Góly na strane výberu trénera Ľubomíra Líšku utešene pribúdali, jubilejný dvadsiaty presný zásah v zápase zaznamenal v 43. minúte Lukáš Džadžovský. Konečné skóre stanovil o minútu neskôr Maxim Piško na 21:0. Slováci tak po výbornom výkone demontovali Britániu a skvele sa pripravili na podvečerný dôležitý súboj proti Kanade.

OHLASY TRENÉROV

Ľubomír Líška (SVK): „Vedeli sme, že nás čaká trošku slabší súper a že máme šancu ho poraziť aj vyšším rozdielom. Veľa vecí nám vyšlo, trafili sme to. Možno v prvých dvoch zápasoch, kde sme mali smolu, mohli sme dať viac gólov, nielen po jednom, po dvoch, tak teraz nám vyšlo dá sa povedať všetko. Sme radi, že sme nepostávali a že chalani sa správne nabudili a aj tí, čo ešte nedali gól, tak skórovali a správne sa naštartovali, pretože jeden z najťažších zápasov nás ešte len čaká dnes večer.“

Callum West (GBR): „Bol to ťažký zápas, ako môžete vidieť podľa skóre, vždy je náročné hrať proti Slovensku. Nezačali sme tak, ako sme chceli, ale ako zápas postupoval, myslím si, že sme sa do toho dostali. Začali sme viac a viac robiť to, čo sme chceli. Nie som šťastný z toho ako hrali Slováci a ako sa zápas vyvíjal. Som však hrdý na svoj tím a všetkých hráčov za to, že vydržali až do konca.”