Reportáž

5. 7. 2024 - Ján Polák

U14: Slováci zdolali Čechov aj v odvete

Slovenskí reprezentanti U14 mali úvod oveľa aktívnejší ako v prvom vzájomnom zápase a už v 4. minúte otvoril skóre Didek. Ďalšie dva góly pridali v rýchlom slede Guzman a Učnik a Slováci sa tak dostali do pohodlného vedenia. V závere prvej tretiny Slováci pridali ďalší presný zásah, keď sa v presilovke presadil Domonkoš. Úvod druhej tretiny patril však českým reprezentantom, ktorí v priebehu minúty zásluhou Šimica a Koudelu znížili na rozdiel dvoch gólov. Už po pár minútach sa Česi dotiahli na rozdiel jediného gólu, keď znižoval Pachner. V samom závere druhej tretiny sa však na slovenskej strane presadil Sháněl a opäť dodal svojmu tímu viac výsledkovej pohody. V tretej tretine upravil skóre na konečných 6:3 Ondik.

Bránky a nahrávky

4. Didek (Masaryk, Brigant), 6. Guzman (Čenčarik, Sháněl), 8. Učnik (Domonkoš), 14. Domonkoš (Slaninka), 30. Sháněl (Jelenčík), 38. Ondik (Tomaštík) – 16. Šimic (Pachner), 17. Koudela (Parkman, Matoušek), 23. Pachner (Šimic).

Rozhodca

Vilém Jonák, Roman Šefčík

Zápis o stretnutí

Slovensko U14

Lavrík - Ondruš, Didek, Čenčarik, Guzman, Pastirčak, Jurči, Slaninka, Masaryk – Jelenčík, Domonkoš, Učnik, Hadaš, Tomaštík, Mičian, Brigant, Sháněl, Melicherčík, Ondik, Sunas, Homa.

Česko U14

Leipert - Kozák, Motyčka, Zimarev, Matoušek, Dittrich, Apfelthaler, Trnka, Urbánek, Šimic, Větrák – Jeřábek, Pachner, Vávrů, Coufal, Pletánek, Parkman, Koudela, Kohoutek, Vích, Marek, Jordán, Tesař.

OHLASY TRENÉROV

Adam Krivda (SVK): „Zvládli sme aj druhý duel perfektne, bolo to náročné. O niekoľko levelov nad našou extraligou v tejto kategórii. Pre chlapcov môže byť zápas v rámci turnaja MS veľkou motiváciou."

Jakub Kotek (CZE): „Pocity po tomto zápase nie sú dobré, pretože prišla ďalšia prehra. Prvá tretina bola z našej strany úplne katastrofálna, v nej sa nám nepodarilo absolútne nič, dostali sme štyri góly. Do druhej tretiny sme chlapcov nahecovali a vstúpili do toho úplne inak, behom minúty a pol bolo 4:2, potom sme znížili na 4:3 a zrazu sme boli o dosť lepším tímom. Bohužiaľ, 16 sekúnd pred koncom nasledovala ďalšia obrovská chyba, keď sme dostali na 5:3 a v tretej tretine keď už bol ten zápas vyrovnaný, tak Slováci ukázali väčšiu kvalitu a aj tento druhý zápas zaslúžene vyhrali. Nezostáva iné, než pogratulovať súperovi."